- Jess***Jones
- 2026/04/17
PCN -montering/ursprung
TransZorb Plating Site Chg 8/Apr/2021.pdfPCN -föråldring/ EOL
EOL NOTICE 23/Aug/2022.pdfHtml -datablad
1.5KR6.8A-540A, 1N6267A-6303A.pdfVill du ha ett bättre pris?
Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.
| Kvantitet | Enhetspris | Ext.Pris |
|---|---|---|
| 1+ | $0.837 | $0.84 |
1.5KE18A-E3/51 tekniska specifikationer
Vishay General Semiconductor - Diodes Division - 1.5KE18A-E3/51 Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Vishay General Semiconductor - Diodes Division - 1.5KE18A-E3/51
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Vishay General Semiconductor – Diodes Division |
| Spänning - Reverse Standoff (Typ) | 15.3V |
| Spänning - Klämma (Max) @ Ipp | 25.2V |
| Spänning - Uppdelning (Min) | 17.1V |
| Envärdiga kanaler | 1 |
| Typ | Zener |
| Leverantörs Device Package | 1.5KE |
| Serier | TransZorb® |
| Power Line Protection | No |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Power - Peak Pulse | 1500W (1.5kW) |
| Förpackning / Fodral | DO-201AA, DO-27, Axial |
| Paket | Bulk |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Monteringstyp | Through Hole |
| Aktuell - Peak Pulse (10 / 1000μs) | 59.5A |
| Kapacitans @ Frekvens | - |
| Basproduktnummer | 1.5KE18 |
| tillämpningar | General Purpose |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | ROHS3 -kompatibel |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Nå status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8541.10.0080 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Vishay General Semiconductor - Diodes Division 1.5KE18A-E3/51.
| Produktattribut | ||
|---|---|---|
| Artikelnummer | 1.5KE18A-E3/51 | RN73H2ETTD4483C25 |
| Tillverkare | Vishay General Semiconductor - Diodes Division | KOA Speer Electronics, Inc. |
| Spänning - Reverse Standoff (Typ) | 15.3V | - |
| Monteringstyp | Through Hole | - |
| Serier | TransZorb® | RN73H |
| Typ | Zener | - |
| Spänning - Uppdelning (Min) | 17.1V | - |
| Kapacitans @ Frekvens | - | - |
| tillämpningar | General Purpose | - |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 175°C (TJ) | -55°C ~ 155°C |
| Basproduktnummer | 1.5KE18 | RN73H2E |
| Paket | Bulk | Tape & Reel (TR) |
| Power - Peak Pulse | 1500W (1.5kW) | - |
| Aktuell - Peak Pulse (10 / 1000μs) | 59.5A | - |
| Envärdiga kanaler | 1 | - |
| Förpackning / Fodral | DO-201AA, DO-27, Axial | 1210 (3225 Metric) |
| Spänning - Klämma (Max) @ Ipp | 25.2V | - |
| Power Line Protection | No | - |
| Leverantörs Device Package | 1.5KE | 1210 |
Ladda ner 1.5KE18A-E3/51 PDF -datablad och Vishay General Semiconductor - Diodes Division -dokumentation för 1.5KE18A-E3/51 - Vishay General Semiconductor - Diodes Division.
Din e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |













Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.