- Jess***Jones
- 2026/04/17
Datablad
1N4728A thru 1N4764A.pdfPCN -montering/ursprung
Wafer Source 12/Nov/2021.pdfVill du ha ett bättre pris?
Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.
| Kvantitet | Enhetspris | Ext.Pris |
|---|---|---|
| 1+ | $0.067 | $0.07 |
1N4737A-TAP tekniska specifikationer
Vishay General Semiconductor - Diodes Division - 1N4737A-TAP Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Vishay General Semiconductor - Diodes Division - 1N4737A-TAP
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Vishay General Semiconductor – Diodes Division |
| Spänning - Zener (Nom) (Vz) | 7.51 V |
| Spänning - Framåt (Vf) (Max) @ Om | 1.2 V @ 200 mA |
| Tolerans | ±5% |
| Leverantörs Device Package | DO-204AL (DO-41) |
| Serier | Automotive, AEC-Q101 |
| Effekt - Max | 1.3 W |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Förpackning / Fodral | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Paket | Cut Tape (CT) |
| Driftstemperatur | 175°C (TJ) |
| Monteringstyp | Through Hole |
| Impedans (Max) (Zzt) | 4 Ohms |
| Ström - Omvänd läckage @ Vr | 10 µA @ 5 V |
| Basproduktnummer | 1N4737 |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | ROHS3 -kompatibel |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Nå status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Vishay General Semiconductor - Diodes Division 1N4737A-TAP.
| Produktattribut | ![]() |
![]() |
||
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | 1N4737A-TP | 1N4737A-T50A | 1N4737A-T50A | 1N4737AP-TP |
| Tillverkare | Micro Commercial Co | onsemi | Fairchild Semiconductor | Micro Commercial Co |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| Spänning - Framåt (Vf) (Max) @ Om | - | - | - | - |
| Driftstemperatur | - | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
| Tolerans | - | - | - | - |
| Serier | - | - | - | - |
| Effekt - Max | - | - | - | - |
| Basproduktnummer | - | DAC34H84 | MAX500 | ADS62P42 |
| Impedans (Max) (Zzt) | - | - | - | - |
| Paket | - | Tape & Reel (TR) | Tube | Tape & Reel (TR) |
| Ström - Omvänd läckage @ Vr | - | - | - | - |
| Förpackning / Fodral | - | 196-LFBGA | 16-DIP (0.300', 7.62mm) | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Leverantörs Device Package | - | 196-NFBGA (12x12) | 16-PDIP | 64-VQFN (9x9) |
| Spänning - Zener (Nom) (Vz) | - | - | - | - |
Ladda ner 1N4737A-TAP PDF -datablad och Vishay General Semiconductor - Diodes Division -dokumentation för 1N4737A-TAP - Vishay General Semiconductor - Diodes Division.
1N4737A-TPMicro Commercial CoDIODE ZENER 7.5V 1W DO41G
1N4737A/10VSTMicroelectronics
1N4737A-TDiodes IncorporatedDIODE ZENER 7.5V 1W DO41
1N4737AP-TPMicro Commercial CoDIODE ZENER 7.5V 1W DO41
1N4737ABULKEIC SEMICONDUCTOR INC.DIODE ZENER 7.5V 1W DO41
1N4737A(7.5V)COSDin e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |













Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.