- Bran***Lewis
- 2026/05/11
Datablad
Cylindrical Battery Holders.pdfHtml -datablad
SMBG5.0A thru SMBG188CA.pdfVill du ha ett bättre pris?
Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.
| Kvantitet | Enhetspris | Ext.Pris |
|---|---|---|
| 1+ | $0.363 | $0.36 |
SMBG48AHE3/5B tekniska specifikationer
Vishay General Semiconductor - Diodes Division - SMBG48AHE3/5B Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Vishay General Semiconductor - Diodes Division - SMBG48AHE3/5B
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Vishay General Semiconductor – Diodes Division |
| Spänning - Reverse Standoff (Typ) | 48V |
| Spänning - Klämma (Max) @ Ipp | 77.4V |
| Spänning - Uppdelning (Min) | 53.3V |
| Envärdiga kanaler | 1 |
| Typ | Zener |
| Leverantörs Device Package | SMBG (DO-215AA) |
| Serier | Automotive, AEC-Q101, TransZorb® |
| Power Line Protection | No |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Power - Peak Pulse | 600W |
| Förpackning / Fodral | DO-215AA, SMB Gull Wing |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| Aktuell - Peak Pulse (10 / 1000μs) | 7.8A |
| Kapacitans @ Frekvens | - |
| Basproduktnummer | SMBG48 |
| tillämpningar | Automotive |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | ROHS3 -kompatibel |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Nå status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8541.10.0080 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBG48AHE3/5B.
| Produktattribut | ||||
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | SMBG48CAHE3/5B | SMBG48CA-E3/5B | SMBG48AHE3/52 | SMBG48CAHE3/52 |
| Tillverkare | Vishay General Semiconductor - Diodes Division | Vishay General Semiconductor - Diodes Division | Vishay General Semiconductor - Diodes Division | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Spänning - Reverse Standoff (Typ) | - | - | - | - |
| Envärdiga kanaler | - | - | - | - |
| Spänning - Klämma (Max) @ Ipp | - | - | - | - |
| Typ | - | - | - | - |
| Serier | - | - | - | - |
| Power Line Protection | - | - | - | - |
| Driftstemperatur | - | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
| Leverantörs Device Package | - | 196-NFBGA (12x12) | 16-PDIP | 64-VQFN (9x9) |
| tillämpningar | - | - | - | - |
| Basproduktnummer | - | DAC34H84 | MAX500 | ADS62P42 |
| Spänning - Uppdelning (Min) | - | - | - | - |
| Förpackning / Fodral | - | 196-LFBGA | 16-DIP (0.300', 7.62mm) | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Paket | - | Tape & Reel (TR) | Tube | Tape & Reel (TR) |
| Aktuell - Peak Pulse (10 / 1000μs) | - | - | - | - |
| Kapacitans @ Frekvens | - | - | - | - |
| Power - Peak Pulse | - | - | - | - |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
Ladda ner SMBG48AHE3/5B PDF -datablad och Vishay General Semiconductor - Diodes Division -dokumentation för SMBG48AHE3/5B - Vishay General Semiconductor - Diodes Division.
SMBG4764CE3/TR13Microsemi CorporationDIODE ZENER 100V 2W SMBG
SMBG4764C/TR13Microsemi CorporationDIODE ZENER 100V 2W SMBG
SMBG4764AE3/TR13Microsemi CorporationDIODE ZENER 100V 2W SMBG
SMBG4764E3/TR13Microsemi CorporationDIODE ZENER 100V 2W SMBGDin e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |













Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.