- Yuki***aka88
- 2026/05/26
Datablad
VMS-550.pdfVill du ha ett bättre pris?
Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.
| Kvantitet | Enhetspris | Ext.Pris |
|---|---|---|
| 1+ | $479.215 | $479.22 |
| 210+ | $191.21 | $40,154.10 |
| 504+ | $184.821 | $93,149.78 |
| 1008+ | $181.664 | $183,117.31 |
VMS-550-48 tekniska specifikationer
CUI Inc. - VMS-550-48 Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som CUI Inc. - VMS-550-48
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | CUI Inc. |
| Spänning - utgång 6 | - |
| Spänning - utgång 4 | - |
| Spänning - utgång 3 | - |
| Spänning - utgång 2 | - |
| Spänning - utgång 1 | 48V |
| Spänning - Isolering | 4.2 kV |
| Spänning - ingång | 90 ~ 264 VAC |
| Typ | Open Frame |
| Standardnummer | 55011 Class B; 60601-1; 61000-3-2; 61000-3-3 |
| Storlek / Dimension | 5.00" L x 3.00" W x 1.50" H (127.0mm x 76.2mm x 38.1mm) |
| Serier | VMS-550 (550W) |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Effekt (Watt) | 150W (550W Forced Air) |
| Paket | Tray |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 70°C (With Derating) |
| Antal utgångar | 1 |
| Monteringstyp | Chassis Mount |
| Minsta belastning krävs | - |
| Funktioner | Adjustable Output, Standby Output, Universal Input |
| Effektivitet | 92% |
| Ström - Output 1 | 3.13 A |
| Basproduktnummer | VMS-550 |
| Godkännandebyrå | CB Scheme, EN, FCC, IEC, TUV, UL |
| tillämpningar | Medical |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | Överensstämmer med RoHS |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | Not Applicable |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8504.40.6018 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som CUI Inc. VMS-550-48.
| Produktattribut | ||||
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | VMS-550-24 | VMS-450C-48-CFS | VMS-450C-48 | VMS-550-58 |
| Tillverkare | CUI Inc. | CUI Inc. | CUI Inc. | CUI Inc. |
| Spänning - utgång 4 | - | - | - | - |
| Godkännandebyrå | - | - | - | - |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| Basproduktnummer | - | DAC34H84 | MAX500 | ADS62P42 |
| Driftstemperatur | - | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
| Paket | - | Tape & Reel (TR) | Tube | Tape & Reel (TR) |
| tillämpningar | - | - | - | - |
| Spänning - utgång 1 | - | - | - | - |
| Ström - Output 1 | - | - | - | - |
| Funktioner | - | - | - | Simultaneous Sampling |
| Spänning - utgång 3 | - | - | - | - |
| Spänning - utgång 2 | - | - | - | - |
| Serier | - | - | - | - |
| Standardnummer | - | - | - | - |
| Spänning - Isolering | - | - | - | - |
| Antal utgångar | - | - | - | - |
| Effekt (Watt) | - | - | - | - |
| Spänning - ingång | - | - | - | - |
| Typ | - | - | - | - |
| Storlek / Dimension | - | - | - | - |
| Minsta belastning krävs | - | - | - | - |
| Spänning - utgång 6 | - | - | - | - |
| Effektivitet | - | - | - | - |
Ladda ner VMS-550-48 PDF -datablad och CUI Inc. -dokumentation för VMS-550-48 - CUI Inc..
Din e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |













Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.