- Bran***Lewis
- 2026/05/11
Vill du ha ett bättre pris?
Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.
| Kvantitet | Enhetspris | Ext.Pris |
|---|---|---|
| 1+ | $0.281 | $0.28 |
TXS0102DCTRG4 tekniska specifikationer
Luminary Micro / Texas Instruments - TXS0102DCTRG4 Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Luminary Micro / Texas Instruments - TXS0102DCTRG4
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Texas Instruments |
| Spänning - VCCB | 2.3V ~ 5.5V |
| Spänning - VCCA | 1.65V ~ 3.6V |
| Översättartyp | Voltage Level |
| Leverantörs Device Package | SM8 (SSOP) |
| Serier | - |
| Förpackning | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / Fodral | 8-LSSOP, 8-MSOP (0.110", 2.80mm Width) |
| Utmatningstyp | Open Drain, Push-Pull |
| Utgångssignal | - |
| Andra namn | TXS0102DCTRE4 TXS0102DCTRE4-ND |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Antal kretsar | 1 |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingångssignal | - |
| Funktioner | Auto-Direction Sensing |
| detaljerad beskrivning | Voltage Level Translator Bidirectional 1 Circuit 2 Channel 24Mbps SM8 (SSOP) |
| Datahastighet | 24Mbps |
| Kanaler per krets | 2 |
| Kanaltyp | Bidirectional |
| Bas-delenummer | TXS0102 |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Luminary Micro / Texas Instruments TXS0102DCTRG4.
| Produktattribut | ![]() |
![]() |
||
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | TXS0102DCURG4 | TXS0102DCUTG4 | TXS0102DCTRE4 | TXS0101DCKRG4 |
| Tillverkare | Texas Instruments | Texas Instruments | Texas Instruments | Luminary Micro / Texas Instruments |
| Ingångssignal | - | - | - | - |
| Antal kretsar | - | - | - | - |
| Utgångssignal | - | - | - | - |
| Bas-delenummer | - | - | - | - |
| Förpackning | - | - | - | - |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | - | - | - | - |
| Spänning - VCCB | - | - | - | - |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| Utmatningstyp | - | Current - Unbuffered | Voltage - Buffered | - |
| Kanaltyp | - | - | - | - |
| Datahastighet | - | - | - | - |
| Förpackning / Fodral | - | 196-LFBGA | 16-DIP (0.300', 7.62mm) | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Andra namn | - | - | - | - |
| Driftstemperatur | - | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
| Spänning - VCCA | - | - | - | - |
| Ledningsfri status / RoHS-status | - | - | - | - |
| Serier | - | - | - | - |
| Funktioner | - | - | - | Simultaneous Sampling |
| Kanaler per krets | - | - | - | - |
| Översättartyp | - | - | - | - |
| detaljerad beskrivning | - | - | - | - |
| Leverantörs Device Package | - | 196-NFBGA (12x12) | 16-PDIP | 64-VQFN (9x9) |
TXS0102DQETexas Instruments
TXS0102DCTTG4Texas Instruments
TXS0102DCTTexas Instruments
TXS0101DCKRG4Luminary Micro / Texas InstrumentsIC TRNSLTR BIDIRECTIONAL SC70-6
TXS0102DCTTE4Texas Instruments
TXS0102DCUTexas Instruments
TXS0102DCTRE4Texas Instruments2-BIT BIDIRECTIONAL VOLTAGE-LEVEDin e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |














Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.