- Jess***Jones
- 2026/04/17
Delnummereringshandbok
Cylindrical Battery Holders.pdfGRM188R60G106ME47D tekniska specifikationer
Murata Electronics - GRM188R60G106ME47D Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Murata Electronics - GRM188R60G106ME47D
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Murata Electronics |
| Spänningsvärde | 4V |
| Tolerans | ±20% |
| Tjocklek (Max) | 0.035' (0.90mm) |
| Temperatur koefficient | X5R |
| Storlek / Dimension | 0.063' L x 0.031' W (1.60mm x 0.80mm) |
| Serier | GRM |
| betyg | - |
| Förpackning / Fodral | 0603 (1608 Metric) |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Driftstemperatur | -55°C ~ 85°C |
| Monteringstyp | Surface Mount, MLCC |
| Bly stil | - |
| Spridning av bly | - |
| Höjd - Sittande (Max) | - |
| Funktioner | - |
| Felaktighet | - |
| Kapacitans | 10 µF |
| Basproduktnummer | GRM188R60G |
| tillämpningar | General Purpose |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | ROHS3 -kompatibel |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8532.24.0020 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Murata Electronics GRM188R60G106ME47D.
| Produktattribut | ![]() |
|||
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | GRM188R60G106ME84D | GRM188R60G106ME47J | GRM188R60G106ME84J | GRM188R60G476ME01D |
| Tillverkare | Murata Electronics | Murata Electronics | Murata Electronics | Murata Electronics |
| Temperatur koefficient | - | - | - | - |
| Serier | - | - | - | - |
| Höjd - Sittande (Max) | - | - | - | - |
| Spänningsvärde | - | - | - | - |
| Storlek / Dimension | - | - | - | - |
| Felaktighet | - | - | - | - |
| Driftstemperatur | - | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
| Tjocklek (Max) | - | - | - | - |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| Spridning av bly | - | - | - | - |
| Förpackning / Fodral | - | 196-LFBGA | 16-DIP (0.300', 7.62mm) | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Bly stil | - | - | - | - |
| Basproduktnummer | - | DAC34H84 | MAX500 | ADS62P42 |
| tillämpningar | - | - | - | - |
| Paket | - | Tape & Reel (TR) | Tube | Tape & Reel (TR) |
| Funktioner | - | - | - | Simultaneous Sampling |
| betyg | - | - | - | - |
| Tolerans | - | - | - | - |
| Kapacitans | - | - | - | - |
Ladda ner GRM188R60G106ME47D PDF -datablad och Murata Electronics -dokumentation för GRM188R60G106ME47D - Murata Electronics.
GRM188R11H221KA01DMurata Power Solutions
GRM188R11H472KA01DMurata Power Solutions
GRM188R51A475KE15DMurata Power Solutions
GRM188R60G476ME01DMurata ElectronicsCAP CER 47UF 4V X5R 0603
GRM188R11H332KA01DMurata Power Solutions
GRM188R60E226ME16JMurata ElectronicsCAP CER 22UF 2.5V X5R 0603
GRM188R60G436ME15DMurata Power Solutions
GRM188R60G226ME69JMurata ElectronicsCAP CER 22UF 4V X5R 0603
GRM188R11H102KA01DMurata Power Solutions
GRM188R11C104KA01DMurata Power SolutionsDin e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |













Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.