- Jess***Jones
- 2026/04/17
Delnummereringshandbok
GCH188R71C474KE01-01.pdf.pdfVill du ha ett bättre pris?
Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.
| Kvantitet | Enhetspris | Ext.Pris |
|---|---|---|
| 1+ | $0.068 | $0.07 |
GRM188R60G106ME84J tekniska specifikationer
Murata Electronics - GRM188R60G106ME84J Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Murata Electronics - GRM188R60G106ME84J
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Murata Electronics |
| Spänningsvärde | 4V |
| Tolerans | ±20% |
| Tjocklek (Max) | 0.037" (0.95mm) |
| Temperatur koefficient | X5R |
| Storlek / Dimension | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Serier | GRM |
| betyg | - |
| Förpackning / Fodral | 0603 (1608 Metric) |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Driftstemperatur | -55°C ~ 85°C |
| Monteringstyp | Surface Mount, MLCC |
| Bly stil | - |
| Spridning av bly | - |
| Höjd - Sittande (Max) | - |
| Funktioner | - |
| Felaktighet | - |
| Kapacitans | 10 µF |
| Basproduktnummer | GRM188R60G |
| tillämpningar | General Purpose |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | ROHS3 -kompatibel |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8532.24.0020 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Murata Electronics GRM188R60G106ME84J.
| Produktattribut | ||||
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | GRM188R60G106ME84D | GRM188R60G106ME47J | GRM188R60G106ME47D | GRM188R60G226MEA0J |
| Tillverkare | Murata Electronics | Murata Electronics | Murata Electronics | Murata Electronics |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| Funktioner | - | - | - | Simultaneous Sampling |
| Höjd - Sittande (Max) | - | - | - | - |
| Temperatur koefficient | - | - | - | - |
| Förpackning / Fodral | - | 196-LFBGA | 16-DIP (0.300', 7.62mm) | 64-VFQFN Exposed Pad |
| betyg | - | - | - | - |
| Tolerans | - | - | - | - |
| Spridning av bly | - | - | - | - |
| Storlek / Dimension | - | - | - | - |
| Spänningsvärde | - | - | - | - |
| Tjocklek (Max) | - | - | - | - |
| Paket | - | Tape & Reel (TR) | Tube | Tape & Reel (TR) |
| Bly stil | - | - | - | - |
| Serier | - | - | - | - |
| tillämpningar | - | - | - | - |
| Kapacitans | - | - | - | - |
| Basproduktnummer | - | DAC34H84 | MAX500 | ADS62P42 |
| Driftstemperatur | - | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
| Felaktighet | - | - | - | - |
Ladda ner GRM188R60G106ME84J PDF -datablad och Murata Electronics -dokumentation för GRM188R60G106ME84J - Murata Electronics.
GRM188R60G226ME69JMurata ElectronicsCAP CER 22UF 4V X5R 0603
GRM188R11H472KA01DMurata Power Solutions
GRM188R11H332KA01DMurata Power Solutions
GRM188R60E226ME16JMurata ElectronicsCAP CER 22UF 2.5V X5R 0603
GRM188R60G436ME15DMurata Power Solutions
GRM188R51A475KE15DMurata Power Solutions
GRM188R60G476ME01DMurata ElectronicsCAP CER 47UF 4V X5R 0603Din e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |













Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.