HemProdukterKontakter, förbindelserRektangulära kontakter - Headers, Male PinsMTSW-106-22-T-S-265
Betalningsmetod
MTSW-106-22-T-S-265 - Samtec Inc.
Tillverkare Artikelnummer
MTSW-106-22-T-S-265
Tillverkare
Samtec, Inc.
Allelco Artikelnummer
98D-MTSW-106-22-T-S-265
Delar beskrivning
CONN HEADER VERT 6POS 2.54MM
I lager: 28000
Vill du ha ett bättre pris?
Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.
Kvantitet Enhetspris Ext.Pris
Specifikationer
MTSW-106-22-T-S-265 tekniska specifikationer
Row Spacing - Parning -
Pitch - Parning 0.100" (2.54mm)
Paket Bulk
Total kontaktlängd 0.630" (16.00mm)
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Antal rader 1
Antal positioner laddade All
Antal positioner 6
Monteringstyp Through Hole
Produktattribut Attributvärde
Isolationshöjd 0.100" (2.54mm)
Fästningstyp Push-Pull
Current Rating (AMPS) 3A
Kontakt typ Male Pin
Kontakta Form Square
Kontaktmaterial Phosphor Bronze
Kontakta Längd - Post 0.265" (6.73mm)
Kontakta Längd - Parning 0.265" (6.73mm)