- Bran***Lewis
- 2026/05/11
Datablad
MTSW, HMTSW Series Datasheet.pdfHtml -datablad
MTSW, HMTSW Series Datasheet.pdfMTSW-106-22-T-S-236-RA tekniska specifikationer
Samtec Inc. - MTSW-106-22-T-S-236-RA Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Samtec Inc. - MTSW-106-22-T-S-236-RA
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Samtec, Inc. |
| Spänningsvärde | - |
| Uppsägning | Solder |
| Stil | Board to Board or Cable |
| omgivande | Unshrouded |
| Serier | Flex Stack, MTSW |
| Row Spacing - Parning | - |
| Pitch - Parning | 0.100" (2.54mm) |
| Paket | Bulk |
| Total kontaktlängd | - |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 105°C |
| Antal rader | 1 |
| Antal positioner laddade | All |
| Antal positioner | 6 |
| Monteringstyp | Through Hole, Right Angle |
| Material Brännbarhetsbedömning | UL94 V-0 |
| Mated Stacking Heights | - |
| Isoleringsmaterial | Polyester, Glass Filled |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Isolationshöjd | 0.119" (3.02mm) |
| Isoleringsfärg | Black |
| Ingress Protection | - |
| Funktioner | - |
| Fästningstyp | Push-Pull |
| Current Rating (AMPS) | 3A |
| Kontakt typ | Male Pin |
| Kontakta Form | Square |
| Kontaktmaterial | Phosphor Bronze |
| Kontakta Längd - Post | 0.090" (2.29mm) |
| Kontakta Längd - Parning | 0.236" (6.00mm) |
| Kontakt Slutför tjocklek - Post | - |
| Kontakt Slutför tjocklek - Parning | - |
| Kontakt Finish - Post | Tin |
| Kontakt Avsluta - Parning | Tin |
| Connector Type | Header, Cuttable |
| Basproduktnummer | MTSW-106 |
| tillämpningar | - |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | ROHS3 -kompatibel |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8536.69.4040 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Samtec Inc. MTSW-106-22-T-S-236-RA.
| Produktattribut | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | MTSW-106-22-T-S-266-RA | MTSW-106-22-T-S-256-RA | MTSW-106-22-T-S-270-RA | MTSW-106-22-T-S-244-RA |
| Tillverkare | Samtec Inc. | Samtec Inc. | Samtec Inc. | Samtec Inc. |
| tillämpningar | - | - | - | - |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| Kontaktmaterial | - | - | - | - |
| Spänningsvärde | - | - | - | - |
| Kontakt Finish - Post | - | - | - | - |
| Basproduktnummer | - | DAC34H84 | MAX500 | ADS62P42 |
| Paket | - | Tape & Reel (TR) | Tube | Tape & Reel (TR) |
| Kontakt typ | - | - | - | - |
| Antal positioner | - | - | - | - |
| Driftstemperatur | - | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
| Isoleringsmaterial | - | - | - | - |
| Isoleringsfärg | - | - | - | - |
| Pitch - Parning | - | - | - | - |
| Kontakta Form | - | - | - | - |
| Kontakt Slutför tjocklek - Post | - | - | - | - |
| Row Spacing - Parning | - | - | - | - |
| Antal rader | - | - | - | - |
| Serier | - | - | - | - |
| Kontakta Längd - Parning | - | - | - | - |
| Fästningstyp | - | - | - | - |
| Total kontaktlängd | - | - | - | - |
| Kontakt Avsluta - Parning | - | - | - | - |
| Uppsägning | - | - | - | - |
| Mated Stacking Heights | - | - | - | - |
| Material Brännbarhetsbedömning | - | - | - | - |
| Connector Type | - | - | - | - |
| omgivande | - | - | - | - |
| Current Rating (AMPS) | - | - | - | - |
| Isolationshöjd | - | - | - | - |
| Kontakta Längd - Post | - | - | - | - |
| Ingress Protection | - | - | - | - |
| Antal positioner laddade | - | - | - | - |
| Funktioner | - | - | - | Simultaneous Sampling |
| Kontakt Slutför tjocklek - Parning | - | - | - | - |
| Stil | - | - | - | - |
Ladda ner MTSW-106-22-T-S-236-RA PDF -datablad och Samtec Inc. -dokumentation för MTSW-106-22-T-S-236-RA - Samtec Inc..
MTSW-106-22-T-S-216Samtec Inc.CONN HEADER VERT 6POS 2.54MM
MTSW-106-22-T-S-140-RASamtec Inc.CONN HEADER R/A 6POS 2.54MM
MTSW-106-22-T-S-158-NA-002Samtec Inc.CONN HEADER R/A 6POS 2.54MM
MTSW-106-22-T-S-189Samtec Inc.CONN HEADER VERT 6POS 2.54MM
MTSW-106-22-T-S-219Samtec Inc.CONN HEADER VERT 6POS 2.54MM
MTSW-106-22-T-S-266-NASamtec Inc.CONN HEADER R/A 6POS 2.54MM
MTSW-106-22-T-S-158-NASamtec Inc.CONN HEADER R/A 6POS 2.54MM
MTSW-106-22-T-S-256-RASamtec Inc.CONN HEADER R/A 6POS 2.54MM
MTSW-106-22-T-S-218Samtec Inc.CONN HEADER VERT 6POS 2.54MM
MTSW-106-22-T-S-245-NASamtec Inc.CONN HEADER R/A 6POS 2.54MM
MTSW-106-22-T-S-200-RESamtec Inc.CONN HEADER R/A 6POS 2.54MM
MTSW-106-22-T-S-270-NASamtec Inc.CONN HEADER R/A 6POS 2.54MM
MTSW-106-22-T-S-244-RASamtec Inc.CONN HEADER R/A 6POS 2.54MM
MTSW-106-22-T-S-266-RASamtec Inc.CONN HEADER R/A 6POS 2.54MM
MTSW-106-22-T-S-158-002Samtec Inc.CONN HEADER VERT 6POS 2.54MM
MTSW-106-22-T-S-265Samtec Inc.CONN HEADER VERT 6POS 2.54MM
MTSW-106-22-T-S-245Samtec Inc.CONN HEADER VERT 6POS 2.54MM
MTSW-106-22-T-S-270-RASamtec Inc.CONN HEADER R/A 6POS 2.54MMDin e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |














Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.