- Jess***Jones
- 2026/04/17
PCN -montering/ursprung
Manufacturing Change 23/Feb/2021.pdfVill du ha ett bättre pris?
Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.
| Kvantitet | Enhetspris | Ext.Pris |
|---|---|---|
| 1+ | $11.84 | $11.84 |
| 10+ | $11.37 | $113.70 |
| 30+ | $10.55 | $316.50 |
| 100+ | $9.84 | $984.00 |
JANTXV1N6173 tekniska specifikationer
Microchip Technology - JANTXV1N6173 Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Microchip Technology - JANTXV1N6173
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Microchip Technology |
| Spänning - Reverse Standoff (Typ) | 152V |
| Spänning - Klämma (Max) @ Ipp | 273V |
| Spänning - Uppdelning (Min) | 190V |
| Typ | Zener |
| Leverantörs Device Package | C, Axial |
| Serier | Military, MIL-PRF-19500/516 |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 1500W (1.5kW) |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Förpackning / Fodral | C, Axial |
| Paket | Bulk |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Monteringstyp | Through Hole |
| Aktuell - Peak Pulse (10 / 1000μs) | 5.5A |
| Kapacitans @ Frekvens | - |
| Tvåriktade kanaler | 1 |
| tillämpningar | General Purpose |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| Nå status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8541.10.0080 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Microchip Technology JANTXV1N6173.
| Produktattribut | ![]() |
|||
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | JANTXV1N6173AUS | JANTXV1N6173US | JANTXV1N6173A | JANTXV1N6173AUS/TR |
| Tillverkare | Microchip Technology | Microchip Technology | Semtech Corporation | Microchip Technology |
| Spänning - Klämma (Max) @ Ipp | - | - | - | - |
| Driftstemperatur | - | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
| Spänning - Reverse Standoff (Typ) | - | - | - | - |
| Kapacitans @ Frekvens | - | - | - | - |
| Tvåriktade kanaler | - | - | - | - |
| tillämpningar | - | - | - | - |
| Förpackning / Fodral | - | 196-LFBGA | 16-DIP (0.300', 7.62mm) | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Leverantörs Device Package | - | 196-NFBGA (12x12) | 16-PDIP | 64-VQFN (9x9) |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| Serier | - | - | - | - |
| Aktuell - Peak Pulse (10 / 1000μs) | - | - | - | - |
| Power - Peak Pulse | - | - | - | - |
| Power Line Protection | - | - | - | - |
| Typ | - | - | - | - |
| Spänning - Uppdelning (Min) | - | - | - | - |
| Paket | - | Tape & Reel (TR) | Tube | Tape & Reel (TR) |
Ladda ner JANTXV1N6173 PDF -datablad och Microchip Technology -dokumentation för JANTXV1N6173 - Microchip Technology.
JANTXV1N6173ASemtech CorporationT DAP BI 1500W
JANTXV1N6172Microchip TechnologyTVS DIODE 136.8VWM 257.99V AXIAL
JANTXV1N6304Microchip TechnologyDIODE GEN PURP 50V 70A DO5
JANTXV1N6172ASemtech CorporationT MET BI 1500W
JANTXV1N6172USMicrochip TechnologyBI-DIRECTIONAL TVS
JANTXV1N6171ASemtech CorporationT DAP BI 1500W
JANTXV1N6305Microchip TechnologyDIODE GEN PURP 100V 70A DO5
JANTXV1N6171USMicrochip TechnologyBI-DIRECTIONAL TVS
JANTXV1N6304RMicrochip TechnologyDIODE GEN PURP 50V 70A DO5Din e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |














Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.