- Jess***Jones
- 2026/04/17
Html -datablad
Cylindrical Battery Holders.pdfPCN -montering/ursprung
2.73KHz.pdfJANTXV1N6173AUS tekniska specifikationer
Microchip Technology - JANTXV1N6173AUS Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Microchip Technology - JANTXV1N6173AUS
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Microchip Technology |
| Spänning - Reverse Standoff (Typ) | 152V |
| Spänning - Klämma (Max) @ Ipp | 273V |
| Spänning - Uppdelning (Min) | 190V |
| Typ | Zener |
| Leverantörs Device Package | C, SQ-MELF |
| Serier | Military, MIL-PRF-19500/516 |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 1500W (1.5kW) |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Förpackning / Fodral | SQ-MELF, C |
| Paket | Bulk |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| Aktuell - Peak Pulse (10 / 1000μs) | 5.5A |
| Kapacitans @ Frekvens | - |
| Tvåriktade kanaler | 1 |
| tillämpningar | General Purpose |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | RoHS icke-överensstämmande |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Nå status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8541.10.0080 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Microchip Technology JANTXV1N6173AUS.
| Produktattribut | ||||
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | JANTXV1N6173AUS/TR | JANTXV1N6173US/TR | JANTXV1N6173US | JANTXV1N6172AUS |
| Tillverkare | Microchip Technology | Microchip Technology | Microchip Technology | Microchip Technology |
| tillämpningar | - | - | - | - |
| Driftstemperatur | - | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
| Power - Peak Pulse | - | - | - | - |
| Paket | - | Tape & Reel (TR) | Tube | Tape & Reel (TR) |
| Typ | - | - | - | - |
| Förpackning / Fodral | - | 196-LFBGA | 16-DIP (0.300', 7.62mm) | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Kapacitans @ Frekvens | - | - | - | - |
| Spänning - Klämma (Max) @ Ipp | - | - | - | - |
| Power Line Protection | - | - | - | - |
| Spänning - Uppdelning (Min) | - | - | - | - |
| Leverantörs Device Package | - | 196-NFBGA (12x12) | 16-PDIP | 64-VQFN (9x9) |
| Tvåriktade kanaler | - | - | - | - |
| Aktuell - Peak Pulse (10 / 1000μs) | - | - | - | - |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| Spänning - Reverse Standoff (Typ) | - | - | - | - |
| Serier | - | - | - | - |
Ladda ner JANTXV1N6173AUS PDF -datablad och Microchip Technology -dokumentation för JANTXV1N6173AUS - Microchip Technology.
JANTXV1N6305Microchip TechnologyDIODE GEN PURP 100V 70A DO5
JANTXV1N6304RMicrochip TechnologyDIODE GEN PURP 50V 70A DO5
JANTXV1N6305RMicrochip TechnologyDIODE GEN PURP 100V 70A DO5
JANTXV1N6304Microchip TechnologyDIODE GEN PURP 50V 70A DO5
JANTXV1N6172ASemtech CorporationT MET BI 1500W
JANTXV1N6171USMicrochip TechnologyBI-DIRECTIONAL TVS
JANTXV1N6172USMicrochip TechnologyBI-DIRECTIONAL TVS
JANTXV1N6306RMicrochip TechnologyDIODE GEN PURP 150V 70A DO5
JANTXV1N6173ASemtech CorporationT DAP BI 1500W
JANTXV1N6172Microchip TechnologyTVS DIODE 136.8VWM 257.99V AXIAL
JANTXV1N6306Microchip TechnologyDIODE GEN PURP 150V 70A DO5
JANTXV1N6173Microchip TechnologyTVS DIODE 152VWM 273VC C AXIALDin e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |













Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.