- Jess***Jones
- 2026/04/17
PCN -montering/ursprung
Manufacturing Change 23/Feb/2021.pdfJANTXV1N6304 tekniska specifikationer
Microchip Technology - JANTXV1N6304 Tekniska specifikationer, attribut, parametrar och delar med liknande specifikationer som Microchip Technology - JANTXV1N6304
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare | Microchip Technology |
| Spänning - Framåt (Vf) (Max) @ Om | 1.18 V @ 150 A |
| Spänning - DC-omvänd (Vr) (Max) | 50 V |
| Teknologi | Standard |
| Leverantörs Device Package | DO-5 (DO-203AB) |
| Fart | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Serier | - |
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Omvänd återställningstid (trr) | 60 ns |
| Förpackning / Fodral | DO-203AB, DO-5, Stud |
| Paket | Bulk |
| Driftstemperatur - korsning | -65°C ~ 175°C |
| Monteringstyp | Stud Mount |
| Ström - Omvänd läckage @ Vr | 25 µA @ 50 V |
| Aktuell - Genomsnittlig Rectified (Io) | 70A |
| ATTRIBUT | BESKRIVNING |
|---|---|
| RoHs status | RoHS icke-överensstämmande |
| Nå status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Microchip Technology JANTXV1N6304.
| Produktattribut | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | JANTXV1N6304R | JANTXV1N6305 | JANTXV1N6306R | JANTXV1N6305R |
| Tillverkare | Microchip Technology | Microchip Technology | Microchip Technology | Microchip Technology |
| Spänning - Framåt (Vf) (Max) @ Om | - | - | - | - |
| Ström - Omvänd läckage @ Vr | - | - | - | - |
| Omvänd återställningstid (trr) | - | - | - | - |
| Spänning - DC-omvänd (Vr) (Max) | - | - | - | - |
| Leverantörs Device Package | - | 196-NFBGA (12x12) | 16-PDIP | 64-VQFN (9x9) |
| Paket | - | Tape & Reel (TR) | Tube | Tape & Reel (TR) |
| Aktuell - Genomsnittlig Rectified (Io) | - | - | - | - |
| Förpackning / Fodral | - | 196-LFBGA | 16-DIP (0.300', 7.62mm) | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Fart | - | - | - | - |
| Driftstemperatur - korsning | - | - | - | - |
| Serier | - | - | - | - |
| Monteringstyp | - | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| Teknologi | - | - | - | - |
Ladda ner JANTXV1N6304 PDF -datablad och Microchip Technology -dokumentation för JANTXV1N6304 - Microchip Technology.
JANTXV1N6306Microchip TechnologyDIODE GEN PURP 150V 70A DO5
JANTXV1N6309Microchip TechnologyDIODE ZENER 2.4V 500MW DO35
JANTXV1N6173Microchip TechnologyTVS DIODE 152VWM 273VC C AXIAL
JANTXV1N6304RMicrochip TechnologyDIODE GEN PURP 50V 70A DO5
JANTXV1N6305Microchip TechnologyDIODE GEN PURP 100V 70A DO5
JANTXV1N6173ASemtech CorporationT DAP BI 1500W
JANTXV1N6309CMicrochip TechnologyDIODE ZENER 2.4V 500MW DO35
JANTXV1N6305RMicrochip TechnologyDIODE GEN PURP 100V 70A DO5
JANTXV1N6306RMicrochip TechnologyDIODE GEN PURP 150V 70A DO5
JANTXV1N6172USMicrochip TechnologyBI-DIRECTIONAL TVS
JANTXV1N6309CUS/TRMicrochip TechnologyDIODE ZENER 2.4V 500MW MELF
JANTXV1N6309CUSMicrochip TechnologyDIODE ZENER 2.4V 500MW MELFDin e -postadress publiceras inte.
| Vanliga länder logistisk tidsreferens | ||
|---|---|---|
| Område | Land | Logistisk tid (dag) |
| America | USA | 5 |
| Brasilien | 7 | |
| Europa | Tyskland | 5 |
| Förenade kungariket | 4 | |
| Italien | 5 | |
| Oceanien | Australien | 6 |
| Nya Zeeland | 5 | |
| Asien | Indien | 4 |
| Japan | 4 | |
| Mellanöstern | Israel | 6 |
| DHL & FedEx leveransavgifter Reference | |
|---|---|
| Leveransavgifter (KG) | Referens DHL (USD $) |
| 0,00 kg till 1,00 kg | $ 30,00 USD - $ 60,00 |
| 1,00 kg 2.00 kg | $ 40,00 $ - $ 80,00 |
| 2,00 kg-3,00 kg | $ 50,00 - $ 100,00 USD |














Vill du ha ett bättre pris? Lägg till i CART och Skicka RFQ nu, vi kommer att kontakta dig omedelbart.