HemProdukterKontakter, förbindelserRektangulära kontakter - Headers, Male PinsMTSW-106-22-T-S-124
Betalningsmetod
MTSW-106-22-T-S-124 - Samtec Inc.
Tillverkare Artikelnummer
MTSW-106-22-T-S-124
Allelco Artikelnummer
98D-MTSW-106-22-T-S-124
Delar beskrivning
CONN HEADER VERT 6POS 2.54MM
Specifikationer
MTSW-106-22-T-S-124 tekniska specifikationer
Row Spacing - Parning -
Pitch - Parning 0.100" (2.54mm)
Paket Bulk
Total kontaktlängd 0.630" (16.00mm)
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Antal positioner 6
Monteringstyp Through Hole
Produktattribut Attributvärde
Isolationshöjd 0.100" (2.54mm)
Fästningstyp Push-Pull
Current Rating (AMPS) 3A
Kontaktmaterial Phosphor Bronze
Kontakta Längd - Post 0.406" (10.31mm)
Kontakta Längd - Parning 0.124" (3.15mm)
Kontakt Slutför tjocklek - Post -
Kontakt Slutför tjocklek - Parning -
Kontakt Finish - Post Tin
Kontakt Avsluta - Parning Tin
Connector Type Header, Cuttable
Basproduktnummer MTSW-106
tillämpningar -
Miljö- och exportklassificeringar
ATTRIBUT BESKRIVNING
RoHs status ROHS3 -kompatibel
Fuktkänslighetsnivå (MSL) 1 (Unlimited)
ECCN EAR99
HTSUS 8536.69.4040
Delar med liknande specifikationer
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Samtec Inc. MTSW-106-22-T-S-124.
Tillverkare Samtec Inc. Samtec Inc. Samtec Inc. Samtec Inc.
Isolationshöjd - - - -
Funktioner - - - Simultaneous Sampling
Antal positioner - - - -
Antal positioner laddade - - - -
tillämpningar - - - -
Total kontaktlängd - - - -
omgivande - - - -
Isoleringsfärg - - - -
Pitch - Parning - - - -
Kontaktmaterial - - - -
Uppsägning - - - -
Kontakta Form - - - -
Row Spacing - Parning - - - -
Kontakt typ - - - -
Kontakta Längd - Parning - - - -
Paket - Tape & Reel (TR) Tube Tape & Reel (TR)
Isoleringsmaterial - - - -
Kontakta Längd - Post - - - -
Kontakt Avsluta - Parning - - - -
Mated Stacking Heights - - - -
Driftstemperatur - -40°C ~ 85°C 0°C ~ 70°C -40°C ~ 85°C