HemProdukterKontakter, förbindelserRektangulära kontakter - Headers, Male PinsMTSW-106-22-T-S-189
Betalningsmetod
MTSW-106-22-T-S-189 - Samtec Inc.
Tillverkare Artikelnummer
MTSW-106-22-T-S-189
Allelco Artikelnummer
98D-MTSW-106-22-T-S-189
Delar beskrivning
CONN HEADER VERT 6POS 2.54MM
Specifikationer
MTSW-106-22-T-S-189 tekniska specifikationer
Row Spacing - Parning -
Pitch - Parning 0.100" (2.54mm)
Paket Bulk
Total kontaktlängd 0.630" (16.00mm)
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Antal positioner 6
Monteringstyp Through Hole
Produktattribut Attributvärde
Isolationshöjd 0.100" (2.54mm)
Fästningstyp Push-Pull
Current Rating (AMPS) 3A
Kontaktmaterial Phosphor Bronze
Kontakta Längd - Post 0.341" (8.66mm)
Kontakta Längd - Parning 0.189" (4.80mm)