HemProdukterKontakter, förbindelserRektangulära kontakter - Headers, Male PinsMTSW-106-22-T-S-125-RE
Betalningsmetod
MTSW-106-22-T-S-125-RE - Samtec Inc.
Tillverkare Artikelnummer
MTSW-106-22-T-S-125-RE
Allelco Artikelnummer
98D-MTSW-106-22-T-S-125-RE
Delar beskrivning
CONN HEADER R/A 6POS 2.54MM
I lager: 34281
Specifikationer
MTSW-106-22-T-S-125-RE tekniska specifikationer
Row Spacing - Parning -
Pitch - Parning 0.100" (2.54mm)
Paket Bulk
Total kontaktlängd -
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Antal positioner 6
Monteringstyp Through Hole, Right Angle
Produktattribut Attributvärde
Isolationshöjd 0.119" (3.02mm)
Fästningstyp Push-Pull
Current Rating (AMPS) 3A
Kontaktmaterial Phosphor Bronze
Kontakta Längd - Post 0.090" (2.29mm)
Kontakta Längd - Parning 0.125" (3.18mm)