Betalningsmetod
MTSW-106-22-T-S-158-NA-002 - Samtec Inc.
Tillverkare Artikelnummer
MTSW-106-22-T-S-158-NA-002
Allelco Artikelnummer
98D-MTSW-106-22-T-S-158-NA-002
Delar beskrivning
CONN HEADER R/A 6POS 2.54MM
Specifikationer
MTSW-106-22-T-S-158-NA-002 tekniska specifikationer
Row Spacing - Parning -
Pitch - Parning 0.100" (2.54mm)
Paket Bulk
Total kontaktlängd -
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Antal rader 1
Antal positioner laddade 5
Antal positioner 6
Monteringstyp Through Hole, Right Angle
Produktattribut Attributvärde
Isolationshöjd 0.100" (2.54mm)
Fästningstyp Push-Pull
Current Rating (AMPS) 3A
Kontaktmaterial Phosphor Bronze
Kontakta Längd - Post 0.090" (2.29mm)
Kontakta Längd - Parning 0.158" (4.01mm)