HemProdukterKontakter, förbindelserRektangulära kontakter - Headers, Male PinsMTSW-106-22-T-S-158-NA
Betalningsmetod
MTSW-106-22-T-S-158-NA - Samtec Inc.
Tillverkare Artikelnummer
MTSW-106-22-T-S-158-NA
Allelco Artikelnummer
98D-MTSW-106-22-T-S-158-NA
Delar beskrivning
CONN HEADER R/A 6POS 2.54MM
Specifikationer
MTSW-106-22-T-S-158-NA tekniska specifikationer
Row Spacing - Parning -
Pitch - Parning 0.100" (2.54mm)
Paket Bulk
Total kontaktlängd -
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Antal positioner 6
Monteringstyp Through Hole, Right Angle
Produktattribut Attributvärde
Isolationshöjd 0.100" (2.54mm)
Fästningstyp Push-Pull
Current Rating (AMPS) 3A
Kontaktmaterial Phosphor Bronze
Kontakta Längd - Post 0.090" (2.29mm)
Kontakta Längd - Parning 0.158" (4.01mm)
Kontakt Slutför tjocklek - Post -
Kontakt Slutför tjocklek - Parning -
Kontakt Finish - Post Tin
Kontakt Avsluta - Parning Tin
Connector Type Header, Cuttable
Basproduktnummer MTSW-106
tillämpningar -
Miljö- och exportklassificeringar
ATTRIBUT BESKRIVNING
RoHs status ROHS3 -kompatibel
Fuktkänslighetsnivå (MSL) 1 (Unlimited)
ECCN EAR99
HTSUS 8536.69.4040
Delar med liknande specifikationer
De tre delarna till höger har liknande specifikationer som Samtec Inc. MTSW-106-22-T-S-158-NA.
Tillverkare Samtec Inc. Samtec Inc. Samtec Inc. Samtec Inc.
Fästningstyp - - - -
Spänningsvärde - - - -
Monteringstyp - Surface Mount Through Hole Surface Mount
Kontakt typ - - - -
Stil - - - -
Uppsägning - - - -
Serier - - - -
Antal positioner laddade - - - -
Kontakta Längd - Post - - - -
Connector Type - - - -
Current Rating (AMPS) - - - -
Kontakt Finish - Post - - - -
Antal positioner - - - -
Kontakt Avsluta - Parning - - - -
Total kontaktlängd - - - -
Isoleringsmaterial - - - -
Isoleringsfärg - - - -
Mated Stacking Heights - - - -
Isolationshöjd - - - -
Kontakta Form - - - -
Funktioner - - - Simultaneous Sampling
Row Spacing - Parning - - - -
Paket - Tape & Reel (TR) Tube Tape & Reel (TR)
Ingress Protection - - - -
Antal rader - - - -
Driftstemperatur - -40°C ~ 85°C 0°C ~ 70°C -40°C ~ 85°C